top of page

Світове кафе на тему: "Запровадження трирівневої системи психосоціальної роботи з особами, які переживають травмуючі події

 

     Спеціаліст Іллічівського ЦСССДМ відвідав круглий стіл на тему «трехуровнего навчання фахівців» з надання допомоги людям, хто пережив трагічні події.

 

    Психологи констатують - в зв'язку з подіями на Сході України, суспільство відчуває масовий стрес. Число людей, які пережили трагічні події настільки велике, що психологів на всіх не вистачає. Для надання психологічної підтримки кожного українця, який пережив надзвичайні ситуації, одеські громадські працівники і держструктури розробили програму «трехуровнего навчання фахівців», - розповіли автори ідеї.

 

 

Українці, які пережили травмуючі події будуть отримувати психологічну допомогу за міжнародними стандартами. В Одесі представники держслужби з надзвичайних ситуацій, збройних сил, психологи та волонтери обговорили масштабний проект, що передбачає поліпшення психосоціальної роботи.

 

Психологи констатують - в зв'язку з подіями на Сході України, суспільство відчуває масовий стрес. Число людей, які пережили трагічні події настільки велике, що психологів на всіх не вистачає. Для надання психологічної підтримки кожного українця, який пережив надзвичайні ситуації, одеські громадські працівники і держструктури розробили програму «трехуровнего навчання фахівців», - розповіли автори ідеї.

Олександр Дімітревіч, голова Центру соціальних ініціатив і розвитку: Ми всі переживаємо посттравматичний стрес, але завдання у суспільства - запобігти посттравматичні стресові розлади і ось трирівнева система передбачає соціальну підтримку, роботу фахівців і в разі виявлення ризикових груп - роботу фахівців, ми їх так називаємо - фахівців третього рівня - тобто це психологів психіатрів.

Для поліпшення психологічної допомоги та обміну досвідом між психологами, соцпрацівниками і представниками інших державних і громадських структур, в Одесі вирішили проводити зустрічі та тренінги фахівців - регулярно.

Катерина Реброва, рук. волонтерської психологічної служби Реабілітаційного Центру Св. Павла: Це навчання по першої психологічної допомоги, профілактиці ПТСР. Ми будемо говорити про те, що нам потрібно збудувати і таку систему взаємодії та поширення нашого досвіду, інформації для більш широких мас людей. Тобто ми хотіли б залучити до надання допомоги іншим людям - ну, буквально всіх, хто може цим займатися.

Але в комплексній підтримці психологів потребують не тільки бійці АТО і вимушені переселенці. Психологічні травми, отримані під час будь-якої надзвичайної ситуації - не проходять безслідно - констатують експерти.

 

В ідеалі - психологічна підтримка необхідна кожному, хто зіткнувся з надзвичайною ситуацією. Адже без допомоги фахівців люди, часом, не можуть не тільки впорається з ситуацією, але навіть зробити практичні висновки з уже сталося. Майя Гринько, співробітник ГСЧС України призводить наочний приклад з життя.

Майя Гринько, поч. відділу ГУ ГСЧС України в Одеській області: Гине чоловік, це було у нього куріння в ліжку. Ну, як би стався такий пожежа, і рівно через півроку при таких же обставинах ми рятуємо його сина. Про що це говорить? Про те, що люди, якщо вони переживають самостійно або хтось родич їх таким трагедіям, - вони теж не роблять для себе якихось висновків.

Майя Гринько, поч. відділу ГУ ГСЧС України в Одеській області: Відбувається досить багато пожеж, у нас тільки пожеж щорічно відбувається близько 4 тисяч, гинуть десь 300 осіб, ще стільки ж рятується на пожежах. Тобто в принципі всі ці люди і сім'ї загиблих і постраждалих потребують якоїсь психологічної реабілітації.

Своєчасна допомога фахівців в таких ситуаціях, впевнена Майя Гринько, допоможе людині не просто впорається з ПП. Постійна і цілеспрямована робота в цьому напрямку - кажуть фахівці, здатна значно зменшити кількість самих надзвичайних подій. Що ж стосується тренінгів та консультацій в рамках програми «трехуровнего навчання фахівців» - то тут понад завдання - знизити травматизацію і мінімізувати ризик розвитку психічних розладів у суспільстві в цілому.

bottom of page