Що таке прийомна сім'я?
Останні кілька років держава стала проявляти підвищену стурбованість долями вихованців численних дитячих будинків та інтернатів України. На екранах телевізорів регулярно миготять сюжети про ці заклади, в коротеньких відеороликах показують особи тих, хто шукає нову маму, а заклик «приймальний дитину візьміть у батьківщину» став знайомим, напевно, більшої частини українського населення. Здавалося б, державою проводиться серйозна робота в зазначеній галузі, результати якої не повинні змушувати себе чекати. Разом з тим, нам, працівникам центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, доводиться регулярно стикатися з ситуацією, коли пересічні громадяни України, на яких, за великим рахунком, ця програма, і спрямована, не тільки дуже обережно сприймають відповідну інформацію, але і показують надзвичайно низьку обізнаність в даному питанні. Багато хто вважає, що держава достатньо піклуватися про цих дітей, забезпечуючи їх всім необхідним, а самі діти у пересічних громадян асоціюються, насамперед, з «батьками-алкоголіками» і «поганою спадковістю».
І якщо ви, так заради інтересу проведете невелике опитування ваших найближчих родичів або сусідів, то почуєте такі відповіді. «Люди, які взяли прийомну дитину героїчні люди, відчайдушні». Або ще краще: «Ох, на таке зважитися ...». Після вислухав думку можна зробити висновок, що ті, хто все-таки зважився взяти прийомну дитину, гідні медалі, ордени або, на худий кінець, почесної грамоти.
Які ж, саме причини змушують жителів України думати, саме так і відмовляти собі в радості виховання маленького чоловічка? Причина перша - це громадська думка. І думка не тільки про батьків, які взяли прийомну дитину, але і про саму дитину. Думка, яку висловлюється при дітях, а адже всім відомо, що діти більш жорстокі, ніж дорослі. Результат прийомна дитина не може знайти друзів у дворі. Одні з варіантів громадської думки: «Ось раз взяли дитину, значить, не може сама. Значить хвора або він хворий »,« Взяли якогось інфекційного він буде тепер з нашими дітьми в одному дворі грати », і так далі з різними варіантами.
Прийомні сім'ї - ...
Друга потужна причина, що зупиняє людей, які бажають подарувати дитині сім'ю - це вкорінені думка про те, що в дитячих будинках перебувають хворі діти, «генетичне сміття» нашого суспільства. Звичайно, було б нерозумно стверджувати, що всі діти, які перебувають в дитячих будинках не з неблагополучних сімей. На жаль, основна маса саме звідти, але є діти, яких народили вчорашні школярки, яким треба було вчитися далі і жити. Або матусі, для яких кар'єра виявилася важливішою дитини. А тепер давайте подумаємо, чи завжди діти повинні стати стовідсотково схожими на своїх генетичних батьків? Так, ні, звичайно! А якщо говорити про здоров'я вихованців дитячих будинків, то поговоримо про поняття «здорова дитина». За статистикою «здорових дітей» в Україні немає вже давно. Чи не народжуються вони в нашій державі. Про це можете запитати будь-якого педіатра, який працює в пологовому будинку. Тепер, що стосується генетики. А вам відомо, що у вашій родині теж хтось міг бути і наркоманом і алкоголіком і жорстоким тираном. Всесвітня історія показує, що нащадки тиранів ставали банкірами і політиками. Онуки відомих мафіозі стають художниками, архітекторами і поетами. В даному випадку приказка «Яблуко від яблуньки недалеко падає» - міф прижився і абсолютно необґрунтований.
Ми обговорили мінуси взяття прийомної дитини, а тепер справедливо було б обговорити і плюси. Або точніше, а що ж хорошого отримують прийомні батьки від того, що беруть дитину в сім'ю.
-
Прийомні батьки стають справжніми «чарівниками», які змінюють дитячі очі і душі з наповнених самотністю на радісні та щасливі.
-
Вони мають можливість спробувати свої сили в ряді інших професій, таких як батьки-вчителі, лікарі, психологи, психотерапевти, музиканти, організатори і т.д.
-
Забезпечують бабусям і дідусям близько 25 онуків і правнуків (число коливається від того, скільки саме дітей взято в прийомну сім'ю).
-
Отримують по мінімуму 50 ласкавих посмішок і радісних поцілунків, а також подяк протягом дня.
-
Постійно отримують нагороду у вигляді невеликих досягнень кожної дитини.
-
І за все вище перераховане батьки отримують грошову допомогу від держави (замість заробітної плати).
І невже їм після всього вищесказаного хочеться звертати увагу на якийсь там громадська думка?
Я знаю, що і у нас в місті є люди, які хочуть допомагати дітям-сиротам, але не знають, як. Я сподіваюся, що після прочитання цієї статті, дещо для них прояснитися. Давайте для початку зупинимося на декількох основних ідеях, який будь-яка людина, що бажає допомогти дітям-сиротам, може взяти на озброєння.
-
Будь-яка людина в силах допомогти дитині-сироті.
-
Щоб допомогти дитині-сироті не обов'язково його всиновлювати, можна просто взяти його як приємного.
-
Дитина-сирота потребує, принаймні, в двох речах: бути комусь потрібним і мати наставника, близької йому людини.
-
Для такої дитини дуже важливо бачити живу модель сім'ї, отримувати постійну допомогу по навчанню, розвивати поняття відповідальності.
За словами одного з випускників дитячого будинку: «Наш клас з самого початку і до кінця складався з одних вихованців дитячого будинку. А мені так хотілося хоч раз подивитися, як живуть «домашні». Подивитися телевізор разом з сім'єю, виїхати на відпочинок, і просто поспілкуватися з тими, хто щиро зацікавлений в тому, що мені подобатися, а що ні. Що я люблю, я що немає ».
І якщо ви після прочитання цієї статті зважилися взяти прийомну дитину, то звертайтеся в Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за адресою: Будинок побуту «Веселка», 6 поверх, 609 кабінет (телефон 4-23-97) або в службу по справах дітей виконкому, 4 поверх, 420 кабінет.
Всиновлювати, ви отримуєте більше, ніж можете дати
Читати обов'язково !!!