ПОЛОЖЕННЯ
про спеціалізовану службу «Центр соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями»
1. Спеціалізована служба «Центр соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями ( далі Служба )- це формування, яке створюється наказом директора ЦСССДМ за узгодженням виконавчого комітету міської ради.
2. Служба здійснює свою діяльність згідно з чинним законодавством, нормативно - правовою базою ЦСССДМ та даним Положенням.
3. Положення про службу розробляється центром соціальних служб для сім ї, дітей та молоді, затверджується директором ЦСССДМ за узгодженням виконавчого комітету міської ради на основі примірного Положення про спеціалізовані служби.
4. У роботі служби можуть брати участь залучені працівники з інших підприємств, організацій, установ та волонтери, координацію діяльності яких здійснюють працівники ЦСССДМ.
5. Головною метою Служби є реалізація регіональної програми розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями, психічними захворюваннями та розумовою відсталістю на період до 2011 року (Постанова Кабінету Міністрів України від 12 травня 2007 р. № 716), Комплексної програми забезпечення реалізації Стратегії подолання бідності на період 2002 - 2009 рр. ( Постанова Кабінету Міністрів від 21 грудня 2001 року № 1721).
6. Служба не є юридичною особою.
7. Основні завдання служби:
7.1 Здійснення заходів соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями;
7.2 Відбір дітей та молодих людей з функціональними обмеженнями для оздоровлення в санаторно – оздоровчому комплексі ІМТП «Чайка».
8 Служба має право: вибирати форми та методи роботи, залучати для здійснення в своєї діяльності додаткові кошти та матеріальні засоби, орендувати в установленому порядку споруди, транспорт, оргтехніку.
9 Основні функції Служби:
9.1 Проведення підбору дітей та молодих людей з функціональними обмеженнями, що потребують соціальної адаптації, групи резерву, якщо кількість заяв від потенціальних клієнтів перевищує можливості Служби;
9.2 Надання психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-медичних, інформаційних послуг, консультацій дітям, молоді з функціональними обмеженнями та членам їхніх родин ;
9.3 Здійснення індивідуальної роботи з дітьми, навчання батьків та членів родин, де є діти з функціональними обмеженнями, основам медичних, педагогічних, психологічних та інших знань, які допомагають у вихованні дітей з функціональними обмеженнями, залучення батьків до активної співпраці в процесі реабілітації дитини;
9.4 Здійснення реабілітаційних заходів: тренінгів, рольових ігор, спрямованих на відновлення фізичного, медичного, педагогічного та психологічного стану дітей з функціональними обмеженнями;
9.5 Активізація громадської думки щодо інтеграції дітей та молоді з функціональними обмеженнями в суспільство;
9.6 Організація клубних об'єднань для залучення дітей та молоді з функціональними обмеженнями до різноманітних видів діяльності.
10 Служба обслуговує:
10.1 Дітей та молодь з функціональними обмеженнями;
10.2 Членів родин дітей та молоді з функціональними обмеженнями.
11 Критерії оцінки ефективності діяльності Служби:
11.1 Кількість клієнтів, яким надані соціальні послуги Службою
11.2 Кількість соціальних послуг наданих Службою;
11.3 Стан матеріально-технічного забезпечення Служби.
12 Мінімальні нормативи матеріально-технічного забезпечення Служби:
12.1 Окреме приміщення ( з кількома окремими кімнатами ), яке відповідає санітарно - гігієнічним, протипожежним нормам;
12.2 Зручний доступ до приміщення;
12.3 Меблі ( столи, стільці, шафи і т.д.);
12.4 Оргтехніка ( комп'ютер, принтер, ксерокс) та засоби зв'язку (телефон).
12.5 Відповідне обладнання для проведення реабілітаційних процедур.
13. Послуги, що надаються Службою, є державними послугами і здійснюються на безоплатній основі, ґрунтуються на принципах законності, дотримання прав людини ( дитини ), доступності, конфіденційності, відповідальності за дотримання етичних та правових норм, добровільності у прийнятті допомоги.
14. Очолює Службу штатний працівник ЦСССДМ. У роботі Служби беруть участь залучені працівники з інших підприємств, організацій, установ та волонтери.
15. Працівники Служби мають право подавати керівництву ЦСССДМ пропозиції щодо оцінки ефективності виконання програм, в межах якої здійснює свою діяльність Служба, її вдосконалення, продовження або припинення.
16. Діяльність Служби фінансується за рахунок коштів, передбачених у відповідних бюджетах на реалізацію програм та заходів ЦСССДМ, а також за рахунок позабюджетних коштів, у тому числі спонсорських та благодійних.
17. Витрати на заробітну плату ( з нарахуваннями ) залучених працівників Служби здійснюються на підставі трудової угоди. Видатки на оплату праці при цьому обраховуються, виходячи із середніх розмірів посадових окладів ( ставок заробітної плати), затверджених для аналогічних категорій працівників відповідних галузей, та відпрацьованого часу. При цьому в трудовій угоді та розрахунках до кошторису наводиться посилання на нормативний акт з оплати праці, згідно з яким здійснюються розрахунки.
18. Чисельність і фонд оплати праці залучених працівників Служби, створеної за рахунок позабюджетних коштів, затверджуються директором ЦСССДМ за погодженням з міським головою, і в разі потреби з особою, яка фінансує відповідну Службу.
19 Служба розміщується за адресою: м Іллічівськ, вул. Героїв Сталінграду, 10 ( приміщення благодійного фонду «Підтримка»).
Керуючий справами С. І. Достовалов